• Naše akce
 • Nejnovější
 • Nejprodávanější
 • Podle značky
 • Dárkové poukazy
 • Montáže autohifi
 • Kamenná prodejna
 • O nás & Kontakty
 • Naše úspěchy
 • Autohifi blog
 • Detailing blog
 • Aktuality
BigBoi Washr Flo - testujeme tuto špičkovou vysokotlakou myčku

BigBoi Washr Flo - testujeme tuto špičkovou vysokotlakou myčku

Jiří Karlovský
22.03.2020
0

Možná si říkáte, proč v nadpisu píšeme špičkovou.. K tomu se ale dostaneme v průběhu našeho článku.. Dlouho jsme čekali, než bude uvedena do prodeje a konečně jsme se dočkali. Ano, vysokotlaká myčka s výkonem 2600 PSI BigBoi Washr Flo je konečně tu. Prakticky ani minutu jsme neváhali a šli si ji porovnat s již vlastněnou myčkou od Nilfisku. BigBoi totiž sliboval, že jejich první model wapky bude v cenách základních modelů značkových výrobců, svými vlastnostmi bude však konkurovat modelům vyšším, tedy v cenových rozpětích 10-15000 CZK. A tak se pojďme podívat, zda-li to dopadlo dle rčení "sliby chyby", nebo zda-li tento australský výrobce dostál svým slibům.

Konstrukce myčky BigBoi Washr Flo

Prakticky po vybalení jsme si řekli, že si se zpracováním dal výrobce opravdu záležet. Precizní slícování, barevná sladěnost, rychloupínací masivní systémy kam se člověk jen podívá. Oproti Nilfisku E 140.2, který je do dneška k dostání běžně kolem 7000 CZK, je BigBoi o pěkný kus napřed. Prostě styl.. Šáhli jsme po madlu a vyjmuli z kartonového obalu. A.. Další poznatek.. Ačkoliv je BigBoi o poznání menší, je i zároveň o poznání těžší. Zjevně není masivní motor jako masivní motor. Bigboi je opatřen systémem TSS, který snímá průtok vody a tím chrání čerpadlo před možností přehřátí. Motor je bezkartáčový. Oproti Nilfisku je základní rukojeť nastavena již masivním nástavcem, který je zakončen rychloupínacím systémem 1/4 Quick. Kompletní útroby myčky jsou navíc mosazné. Ze zadní strany těla myčky naleznete hned 4 nástavce, které lze na špici pistole jednoduše nacvaknout a tím regulovat úhel vodního sloupce (volitelné úhly 0, 15, 25, 40 st). V balení je pak rovnou poctivý napěnovač opět s rychloupínacím systémem Quick. Srovnávat napěnovač od Nilfisku a BigBoie prakticky nemá smysl. Napěnovač od Nilfisku je taková ta domácí hračka, kterou téměř každý rovnou buď vyhodí, nebo ji ponechá uloženou v kartonu a nepoužívá. Sami moc nechápeme, proč ji tam vlastně u Nilfisku dávají.. Bigboi naproti tomu nabízí opravdu kvalitní napěnovač s možností regulace jak sloupce, tak i regulací pěny. Tělo je mosazné, žádná plastová hračka. Nádoba pojme více jak 700 ml roztoku. Prostě opět styl.. Takřka jediné, co nám u BigBoie oproti Nilfisku chybí, je navíjecí buben na hadici mezi tělem myčky a pistolí. Bigboi má totiž jen na boku háček, kde lze odpojenou hadici jednoduše zavěsit. Nic tak strašného, ale navíjecí buben by byl asi lepší.

Vysokotlaká myčka BigBoi Washr Flo

Práce s myčkou BigBoi Washr Flo

Pojďme na samotné mytí. Oproti Nilfisku Bigboi tlačí vyšším tlakem. Tedy místo 140 barů tlačí barů 180. Na druhou stranu má ale nižší průtok vody. Místo 8 litrů u Nilfisku tlačíme s Bigboiem litrů 7.  Začínáme mýt. Začínáme tedy koly. Postříkáme Iron Outem od Auto Finesse a necháváme působit, na špici pistole nasadíme nástavec regulující sloupec vody na 25 st a jdeme oplachovat. Kola čistá, aniž bychom na ně sáhli štětcem. Super.. Vyměníme nástavec na špici za 40ti stupňový a opláchneme vůz. Nasadíme napěnovací nástavec, kde máme již připravený roztok vody s Avalanchem a celý vůz napěníme. Nástavec funguje opravdu perfektně. Regulace šíře pěny plynulá, regulace množství pěny funkční.. Necháváme působit pěnu a mezi tím si vyměníme napěnovač opět za nástavec s 40ti stupni a po uplynutí cca 5 minut celý vůz opláchneme. Už v tuto dobu cítíme tu preciznost funkčnosti BigBoie. Takřka okamžitá odpověď na spoušť, díky možnosti používání nástavců na špici na nás nevykoukly po oplachu žádné šmouhy. Nilfisk je v tomto ohledu opravdu hodně pozadu. Umožňuje užití jen jedné hlavice s úhlem oplachu kolem 15 stupňů. Ve výsledku člověk často přehlédl určitá místa a po oplachu na něj vykoukly šmouhy vzniklé z neopláchnutých nečistot. Pokračujeme dál.. Napěníme si kbelík s Latherem a jdeme mýt.. Celý vůz pečlivě ručně umyjeme a opět opláchneme, usušíme ručníkem a doladíme s detailerem. Hotovo.. Až v tento okamžik jsme si uvědomili další fakta. BigBoi je výrazně tižší, a to opravdu o poznání. Navíc jsme za celou dobu neřešili ty nepříjemné smyčky na hadici propojující tělo myčky s pistolí. Nilfisk má sice buben, ale to neustálé "smyčkování" nás přivádělo k zoufalství. A poslední poznatek.. Ten litr v rozdílu průtoku vody jsme naprosto nezaregistrovali.

Přijel nás navštívit i detailer z Prahy..

Náhoda.. Při finálním oplachu se u nás najednou ukázal detailer z Detailing Prague Garage. Hned si chtěl BigBoie vyzkoušet. Nechali jsme mu tedy přístroj k ruce, ať i on řekne svůj názor.. Nebyl moc dlouhý.. jen prostě "ta sv.ňa má pěknou sílu" a "je to to samé, co náš Karcher, co ale stál 13 tisíc" nás vlastně utvrdilo v tom, že v Austrálii dostáli svým slibům a uvedli na trh přístroj, který má na to diktovat standard v dané ceně.

Nástavce na volbu úhlu vodního sloupce na BigBoi Washr FLO

Plusy a mínusy vysokotlaké myčky BigBoi

+ poctivé zpracování
+ efektivní systém upevnění masivních nástavců a napěnovače se systémem 1/4 Quick
+ 4 nástavce a poctivý napěnovač v balení
+ okamžitá reakce na spoušť
+ výrazně tižší chod
+ poctivý tlak 180 barů

- absence navíjecího bubnu (vlastně nevíme, zda-li je to mínus, ale někdo to tak může hodnotit)

Naše resumé..

Cílem není napsat o BigBoi, že se jedná o nejlepší myčku na světě. Jste-li odhodlaní investovat do myčky více jak 10-15.000 CZK, 100% naleznete lepší. Ale ano, v tomto případě slyby nebyly chyby a BigBoi uvolnil na trh přístroj, který opravdu stojí za to. V dané ceně se jedná o naprosto špičkovou variantu, která nezklame snad žádné uživatele, kteří se chtějí věnovat detailingu. I my jsme Nilfisk pěkně vyčistili a uložili k "zimnímu spánku". Byl po právu nahrazen BigBoiem. Jednoduše, hledáte-li vysokotlakou myčku v ceně do 10.000 CZK, neváhejte.. Hledáte-li myčku v ceně do 15.000 CZK je stále vážným konkurentem!

Napěnovací nástavec na BigBoi Washr FLO

Nasazený nástavec na určení úhlu vodního sloupce u BigBoi Washr FLO

Komentáře

Hodnocení zákazníků

Podělte se i o vlastní zkušenosti!
Budeme vděční, pokud zanecháte recenzi, ta může být užitečná pro ostatní uživatele našich stránek.
Přidat hodnocení

Zatím je zde prázdno..

Přidat hodnocení

O čem byla řeč?

8 490  (vč. DPH)
0 ks |

Do 1-2 dnů

1600 W, masivní motor, TSS systém, napěnovač, 4x tryska, 2600 PSi