• Naše akce
 • Nejnovější
 • Nejprodávanější
 • Podle značky
 • Dárkové poukazy
 • Montáže autohifi
 • Kamenná prodejna
 • O nás & Kontakty
 • Naše úspěchy
 • Autohifi blog
 • Detailing blog
 • Aktuality
Vyšperkujte si zvuk v autě pomocí u-Dimension Glow DSP8

Vyšperkujte si zvuk v autě pomocí u-Dimension Glow DSP8

Jiří Karlovský
01.08.2023

Myšlenka nad integrací zesilovače s DSP procesorem je často zapovězena při pomyšlení nad cenovou relací. Sice jsou na trhu základní řešení v cenové relaci kolem 4 tisíc, většinou se ale jedná o opravdu základní varianty s podprůměrnými možnostmi nastavení a nevýrazným zvukem nevedoucím k extra výsledku. Skvělé zesilovače s DSP, jako například německé Match či Helix, jsou spíše v cenové relaci převyšující 13 tisíc, nejvyspělejší i hodně nad 20. Našli jsme ale vyjímku, která v žádném případě nepotvrzuje pravidlo. u-Dimension Glow DSP8 je v mnoha směrech naprosto vyjímečný.. U ceny to jen začíná..

Proč použít zesilovač s DSP v automobilu?

DSP procesor může zlepšit kvalitu zvuku ve vozidle, poskytnout vyváženější frekvenční odezvu. To přispívá k lepšímu zážitku ze zvuku při poslechu hudby z poslechové pozice v autě. DSP procesor umožňuje individuální řízení a nastavení hlasitosti, ekvalizace a zpoždění pro každý zvukový kanál v autě. To umožňuje optimalizaci zvuku pro jakékoliv sedadlo v automobilu. A právě s touto problematikou výrobci autombilů nepočítají, proto je generován standardní stereo signál jak pro přední, tak zadní sedadla, jako by poslechová pozice byla vždy uprostřed vozu. Přitom vlastně všichni sedíme buď na levé či pravé straně. Navíc nepočítají s odrazy, nebo frekvenčními propady.. Převedeme-li veškeré terminologie na "lidštinu", zvuk je ze zásady zkreslený a nepřesný díky tomu, že se jednotlivé zvukové signály generované reproduktory dostávají do našich uší v určitém pořadí, nikoliv v jednom okamžiku. A to lze vyřešit pouze implementací DSP procesoru.

Výhody u-Dimension Glow DSP8

u-Dimension Glow8 DSP8 je atraktivní řešení ve více jak akceptovatelné ceně 6790,-CZK vč. DPH. Za tuto cenu nabízí širokou škálu variability integrace díky 6-kanálovému vysokoúrovnostnímu vstupu pro tovární autorádia či 6-kanálové RCA vstupy pro autorádia aftermarketové. Integrované 9-kanálové DSP řídí 8 zesílených kanálů a 1 RCA. Umožňuje tak plnohodnotný aktiv pro přední a zadní dveře a doplnění o externí zesilovač pohánějící subwoofer, nebo subwoofer aktivní. Výkon 35 W při 4 Ohmech nebo 55 W při 2 Ohmech se může zdát jako nedostatečný. Při správném odladění výhybek a DSP se však ukáže pravý opak. Glow DSP8 každého milovníka hudebního přednesu přesvědčí svým perfekcionalistickým smyslem pro detail. Drobný nedostatek výkonu se projevuje až při vysoké hlasitosti na nejspodnějších frekvencích středobasů, při které upřímně málokdo cestuje. Detaily reproduktorů výškových jsou však opravdu famózní. Dalším pozitivem je jeho velikost. 177x102x33 mm dovolí umístění takřka kdekoliv v autmobilu. V palubní desce, dvojité podlaze, bočnici zavazadlového prostoru či pod sedadlem. Opravdu kdekoliv.

Abychom byli objektivní, musíme zmínit i negativa. Ovládací software patří mezi ty průměrné z hlediska přehleduplnosti a intuitivnosti. Navíc korektně pracuje pouze na operačním systému Windows 7 a 10. Jako drobné negativum vidíme i v nutnosti hardwarového switchování v okamžiku klonování (slučování) kanálů nebo v okamžiku poptávky automatického spínání na základě přijetí signálu. Nejnovější varianty zesilovačů s DSP přeci jen s klonováním počítají již defaultně, tlačítko automatického spínání mají obyčejně přímo na šasi a vše je možné donastavit pouze skrz ovládací software.

U u-Dimension Glow DSP8 plusy jednoznačně převládají nad mínusy

+ Bezkonkurenční cena
+ Široká škála integrace jak k originálnímu, tak dodatečně instalovanému autorádiu
+ Minimalistické rozměry
+ Dokonalá kontrola nad měniči
+ Famózní v detailech
+ Nízká energetická náročnost

- Intuitivně průměrný ovládací software s podporou pouze Windows 7 a 10
- V případě slučování kanálů nebo spuštění automatického spínání nutnost hardwarového switchování

Závěrem

Málokdo ví, že tento zesilovač s integrovaným DSP neslaví svůj úspěch jen tak. Byl totiž vyvinut speciálně pro u-Dimension Robertem Zeffem z Nikola Engineering, který navrhuje TOP modely pro další známé značky, jako je například ARC Audio nebo Zapco. Ze zákulisních informací i víme, že se nyní pracuje na dalších variantách zesilovačů s DSP pro u-Dimension. Po zkušenosti s tímto "drobkem" se na přírůstky opravdu těšíme! V tento okamžik můžeme totiž Glow DSP8 doporučit opravdu komukoliv, kdo chce dostat zvuk ve svém voze na zcela jinou úroveň a přitom hledá cenově dostupnou variantu. V té své je totiž Glow DSP8 naprosto nekompromisní a ultimátní řešení!

O čem byla řeč?

 
6 790  (vč. DPH) 12 970 
13 ks | Skladem

8CH zesilovač s 9ch DSP, 8x35/55 W, 10-24000 Hz, 105 dB, 177x102x33 mm