• Naše akce
 • Nejnovější
 • Nejprodávanější
 • Podle značky
 • Dárkové poukazy
 • Montáže autohifi
 • Kamenná prodejna
 • O nás & Kontakty
 • Naše úspěchy
 • Autohifi blog
 • Detailing blog
 • Aktuality
Hledáte nejlépe hrající reproduktory na pouhé autorádio?

Hledáte nejlépe hrající reproduktory na pouhé autorádio?

Jiří Karlovský
12.11.2019
1

Pakliže hledáte komponentní reproduktory pro montáž na pouhé autorádio, nebo na slabší zesilovač, tak pak pro Vás máme opravdu luxusní tip - Blam Relax 165 RX.

Je to několik měsíců, co jsme narazili na tohoto francouzského výrobce. BLAM pro nás byl zcela neznámou.. V nabídce jsme nalezli hned několik variant reproduktorů, které jsou svými parametry naprosto nestandardní a pakliže by se tyto vlastnosti ověřily i praxí, byla by to naprostá bomba. Říkali jsme si.. Prostudovali jsme si historii značky, která sice začíná v roce 2013, ale je natolik zajímavá, že nás ještě více motivovala to prostě vyzkoušet. Před několika týdny jsme se odhodlali oslovit přímo výrobce a po následné dohodě jsme provedli první nákup s několika málo kusy. Hlavně pro účely testování. Vše jsme následně naposlouchali jak v našem demopanelu, tak i při následných montážích přímo do vozů - příkladem je montáž do Suzuki Swift 4. generace. A je to tu.. funguje to a funguje to dokonce skvěle. Našli jsme naprosto luxusní reproduktory pro montáž na koncové výstupy originálních i aftermarket autorádií, nebo na výstupy zesilovačů s nízkým výkonem (například pro použití ve spojení s zesilovači s DSP, které nabízí výkony kolem 35 W RMS na kanál).

Pár slov o BLAM..

BLAM byl postaven na zkušenostech a vášni Guy Bonneville. Guy Bonneville byl jeden ze zakladatelů a hlavní vývojář v laboratořích mnohem známějšího francouzského výrobce Focal v odvětví zvučení automobilů, a to až do konce roku 2013, kdy se rozhodl plně se osamostatnit a vytvořit svou firmu - Bonneville Laboratory And More (BLAM). Jen touto cestou mohl začít zcela svobodně vyjádřovat všechny své odborné znalosti a know-how a mohl začít realizovat tak svou vizi jedinečného zvuku, který sám definuje jako „francouzský“.
Guy a jeho zaměstnanci jsou tak každý den vedeni svou vlastní vášní (v souladu s mottem BLAM „Driven by passion“), díky které koncipují a následně vytvářejí řadu ojedinělých zvukových produktů.

Výškový reproduktor Blam Relax 165 RX

Elegantně zpracovaný výškový reproduktor, který lze díky své velikosti lehce umístit do jakékoliv originální pozice. V balení i velmi elegantní domečky pro nasměrování.

Proč Blam Relax 165 RX?

Pakliže si prohlédnete specifikaci těchto reproduktorů, měly by Vás hned zaujmout 3 hlavní parametry, které výrazně ovlivňují projev reproduktorů při montáži na zesilovače s nízkými výkony (autorádia). Je to příkon, impedance a citlivost. V případě Blam 165 RX narazíte na standardní příkon 75 W RMS, vysokou citlivost 93 dB a zcela ojedinělou Impedanci 2 Ohmy. A právě ona impedance ve spojení s vysokou citlivostí způsobují mnohem plnější, přesnější a razantnější projev jak u kterýchkoliv jiných 3 nebo 4 ohmových reproduktorů, což je slyšitelné "na první dobrou" jak v demopanelu, tak následně i v automobilech. Přeci jen díky nižší impedanci dokáží z výstupů vyzískat až jednou tolik výkonu oproti reproduktorům 4 ohmovým. V demopanelu jsme porovnávali tyto reproduktory s další konkurencí v cenových relacích od 2000,-Kč až dokonce do ceny 5000,-Kč. Jako konkurenty jsme zvolili naprosto nejpoužívanější reproduktory pro montáž na autorádio od známých výrobců Audio System, eXcursion, Helix, Focal, DLS či Hertz s impedancemi 3 či 4 Ohmy (2 Ohm reproduktory totiž ani nenabízí) a.. rozdíl v přednesu plného frekvenčního rozsahu je značný v kategorii několika tříd. Tam kde jiné značky nejvíce pokulhávají, tedy plnost přednesu středobasu (basová složka a sytost středu), Blam Relax 165 RX opravdu kralují. Opravdu dehberoucí hlas, pevná a objemná basová složka a masivní nástroje válcují miniatury vycházející z ostatních reproduktorů. Oceňujeme i perfektně odladěnou výšku, která není dominantní a perfektně tak doplňuje fungující středobas.

Středobasový reproduktor Blam Relax 165 RX

Perfektně zpracovaný středobas s impedancí 2 Ohmy. Poctivá konstrukce s vyjímečně pevným připojovacím terminálem.

Pojďme na montáž do vozidla s použitím zesilovače s DSP procesorem. Tento způsob montáže ukáže 100% potenciál těchto měničů hlavně díky možnosti aktivního zapojení, dofázování apod. Pro testování posloužila téměř nová Suzuki Swift 4. generace. Jako zesilovač s DSP jsme zvolili Audison AP 8.9 Bit s výkonem 8x 35/65 W RMS 4/2 Ohmy. Mimochodem zesilovače s DSP od italského výrobce Audison považujeme za vůbec nejpovedenější. Proč se můžete dočíst v našem článku se zaměřením na porovnání jednotlivých výrobců zesilovačů s integrovanými procesory. Ale zpět k tématu.. I v tomto případě jsme díky impedanci 2 ohmy reproduktorů Blam Relax 165 RX čekali rozdíl oproti jiným výrobcům, což se také potvrdilo. Při poslechu skladeb typu Hotel California od Eagles se objevila dokonce i "husina" na kůži. Přes Michaela Jacksona a Thriller jsme se dostali až k rockovým klasikám, s kterými mají lec jaké reproduktory opravdové problémy.. Metallica a Nothing Else Matters.. a?.. Husina je opět zpět.. Až jsme žasli, jak přesně, plně a bez problémů mohou reproduktory v této ceně zahrát tak složitou skladbu, jako Nothing Else Matters je..

Plnohodnotná výhybka Blam Relax 165 RX

Plnohodnotné 6/12 dB výhybky s možností nastavení zvýraznění či útlumu výškových reproduktorů. Díky plnohodnotným výhybkám není středobas zahlcován vyššími frekvencemi a přednáší tak basovou složku a střed s perfektní věrohodností.

Proč se nebát 2 Ohm cívek a jak se reproduktory chovají při reprodukci?

Možná patříte mezi ty, kteří mají strach nainstalovat 2 Ohm reproduktory na koncové výstupy autorádií. Hned Vám vysvětlíme proč zbytečně.

V průběhu reprodukce není odpor cívek stabilní. Spíše je velice proměnlivý v závislosti na frekvenčním rozsahu. Výrobce, který to s reprodukcí myslí opravdu vážně, udává i jmenovitý odpor cívek (značený Z), což je nejnižší možná hodnota v průběhu celého frekvenčního rozsahu. Nejnižší hodnoty navíc v převážné většině naleznete v nejspodnějších frekvencích (kolem 20 Hz). V námi poslouchatelném rozsahu je reálný odpor tedy mnohem vyšší. Pakliže to zobecníme, reálně standardní 3 či 4 Ohm reproduktory pracují při odporu 5-8 Ohmů, jen sem tam spadnou na 4 či lehce pod (nejčastěji 4 Ohm reproduktory mají jmenovitou odpor 3.6 Ohmu). Blam Relax 165 RX pracuje běžně při s odporem 3-5 Ohmu, jen sem tam spadne ke 2 Ohmům (2.2 Ohmu přesně), což každé rádio lehce udrží.

Příjďte se přesvědčit k nám na prodejnu

Z výsledků jsme tak nadšeni, až nás to donutilo vykřičet vše do světa a napsat tento článek.. A je jasné, že je sice dobré důvěřovat, ale i prověřovat. Proto jsme Blam Relax 165 RX ponechali zapojené v panelu a každý z vás si je tak může poslechnout a porovnat s ostatními konkurenty. Sami tak ihned uslyšíte, proč jsme si dovolili napsat, že rozdíl je z kategorie několika tříd a sami tak hned zjistíte, proč jsou právě tyto reproduktory našim jasným tipem pro montáž na autorádio či málo výkonný zesilovač.

Blam Relax 165 RX umístěn hned vedle Focal PS 165 kit v našem demopanelu!

Reproduktory Blam Relax 165 RX můžete kdykoliv poslechnout v našem demopanelu a porovnat si je s dalšími výrobci.

Komentáře

Hodnocení zákazníků

5 hvězd
0
4 hvězd
0
3 hvězd
0
2 hvězd
0
1 hvězda
0
Podělte se i o vlastní zkušenosti!
Budeme vděční, pokud zanecháte recenzi, ta může být užitečná pro ostatní uživatele našich stránek.
Přidat hodnocení
Řadit podle:
Pouze recenze s fotkami
Tomáš Reil
Tomáš Reil
20.04.2020
Komentář
To co je zde napsáno do poslední noty souhlasí s realitou-slyším to ve svém voze.
Přidat hodnocení